BLOT POWDER | MAC

 

Sezon na ” O rany, ale się świecę!” oficjalnie uważam za otwarty. Ta część z nas z mieszaną i tłustą cerą zna doskonale to zdanie, nie tylko w upalne dni. Gdy temperatura sięga trzydziestu kresek na plusie, nawet inne typy cer mogą mieć problem z trwałością makijażu. W takim wypadku podstawą są bibułki matujące, ale co jeśli potrzebujemy czegoś extra?

mac, blot powder, puder matujący

Poznajcie puder matujący Blot Powder od MAC. Niemalże transparentny, dający jedynie lekką poświatę koloru, bardzo miałki i wręcz aksamitny w dotyku. Dostępny jest w 5 wariantach kolorystycznych o pojemności 12 gram.  Jego główne zadanie to natychmiastowy mat bez nadmiernej pudrowości. Nakładać go możemy za pomocą dołączonego puszku lub pędzla. Swoją drogą puszek jest dobrze wykonany i używa się go z przyjemnością. Solidne opakowanie z dobrej jakości lusterkiem dopełniają całości i gwarantują nam, że puder nie pokruszy się w torebce. Ma on też pewną wyjątkową cechę, która wyróżnia go z pośród całej rzeszy podobnych kosmetyków. Nie musimy odciskać nadmiaru sebum z twarzy przed jego użyciem. Śmiało możemy nałożyć go na nos czy czoło, bez obawy o efekt ciasta i zważonego podkładu. Nieźle nie ?

puder, MAC, Blot, puder matujący, makijaż, lato

Powiem Wam szczerze, że trochę wątpiłam w to nakładanie go na znoszony makijaż. Byłam pewna, że otrzymam jedno, wielkie, nieatrakcyjne ciacho w strefie T. Zaryzykowałam i zabrałam go ze sobą do pracy na testy, a możecie mi wierzyć, łatwego zadania nie miał. Po dobrych 8 godzinach od zrobienia makijażu nadeszła chwila prawdy. Gąbeczka, puder i jedziemy z tematem, a tymczasem WOW. Po prostu otworzyłam buzię ze zdziwienia. Zero świecenia, zero ciacha, tylko idealny mat. Oczywiście było widać, że mam na twarzy puder, nie był on niewidoczny, ale i tak wow wow wow. Ten produkt to mistrz świata w ekspresowym poprawianiu makijażu. W końcu nie na darmo wydałam 115 zł, choć wszyscy wiemy, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Tym razem na szczęście wydatek się opłacił.

blot powder, mac, puder, matujący

Puder ten oprócz idealnego, raczej suchego matu nie daje nam zbędnego obciążenia czy koloru. Nie jest on  jednak transparentny, dlatego trzeba dobrać w miarę dobry odcień. Mój jest w kolorze medium i w cale ciemny nie jest. Powiedziałabym, że jest raczej jasny, z ładnymi żółtymi tonami. Nie sugerujcie się zdjęciami na stronie MAC, nie oddają prawdziwych kolorów tych pudrów. Najlepiej przejść się do salonu i poprosić o jego nałożenie. Wtedy mamy pewność, że kupimy właściwy.

mac, medium, blot powder, puder matujący,

Puder MAC Blot Powder jest jednym z kosmetyków z serii „Instagram make me buy it” i z całą pewnością nie żałuję tego zakupu. Jest idealny do torebki, do poprawek w ciągu dnia czy przed wieczornym wyjściem. Sprawdza się też rano, gdy nie mam czasu użyć sypkiego pudru ryżowego. Świetnie przedłuża trwałość makijażu o ładnych kilka godzin, co w moim przypadku wiąże się właśnie z eliminacją świecenia. Ten puder to zdecydowanie mój must have na lato 🙂

Share: