L’Biotica sock-type mask

Hej. Dzisiaj mam dla Was perełkę z kategorii pielęgnacja. Ściślej mówiąc – złuszczającą maskę do stóp L’Biotica w postaci foliowych skarpetek. W opakowaniu znajduje się 1 para o pojemności 40ml.
Skarpetki wyłożone są materiałem nasączonym aktywnymi kwasami roślinnymi, ekstraktem z papai i cytryny, mocznikiem oraz wyciągiem z rumianku. Ich jedynym minusem jest duża zawartość alkoholu i nieprzyjemny zapach, co mogę im wybaczyć w zamian za działanie regenerujące, złuszczające i pielęgnujące.  Koszt takiej maski waha się od 7 do 15 zł. Nie kupujcie ich w drogeriach, gdzie kosztują dwa razy tyle co w aptece, w mojej to tylko 7,20 zł.

 
Skarpetki zapakowane są w kartonik oraz folię, dzięki czemu mamy pewność, ze nikt ich nie „macał”. Producent zaleca powtarzanie zabiegu co 30 dni, dla utrzymania efektu gładkich stóp. Jak się ich używa ? Na czyste i suche stopy nakładamy foliowe skarpetki i trzymamy je od 60 do 90 minut. Sama dodatkowo zakładam na nie jeszcze zwykłe, bawełniane stopki, tak dla wygody i ciepła. Po upływie czasu zdejmujemy je, i zmywamy pozostały płyn. W ciągu kolejnego tygodnia obumarły naskórek zaczyna się łuszczyć i trwa to nawet przez kilkanaście dni.
Jak widzicie, nie jest to najpiękniejszy widok na świecie, ale efekty są warte czekania. Stopy stają się miękkie, a zgrubienia znacznie mniejsze. Sama używam ich raz w miesiącu po 45-60 minut. Układam się wygodnie w łóżku z książką lub filmem, a kwasy robią swoje. Uważam, że jest to najlepszy produkt złuszczający/ zmiękczający jaki do tej pory miałam. Serdecznie je Wam polecam. Teraz jest najlepszy moment, aby zadbać o nasze stopy, nie czekajcie do lata 🙂
Share: