MAC Studio Fix Fluid

Hej. Dzisiaj na tapetę biorę podkład MAC Studio Fix Fluid. Po prawie miesiącu codziennego używania mam już wyrobioną opinię, doszukałam się paru wad i niedociągnięć. Zainteresowani? Przeczytajcie więc dalej.

 
 

 

Podkład Studio Fix to wydatek 132 zł za 30 ml pojemności. Dostępny jest w 38 odcieniach (na stronie MAC ). Mój egzemplarz to NC15, czyli najjaśniejszy z dostępnych w stacjonarnym salonie MAC w Poznaniu. Co obiecuje producent ? Matowe i naturalne zarazem wykończenie, z optymalną ochroną przeciwsłoneczną – SPF 15, łatwość aplikacji, średnie i długotrwałe krycie. Jak pewnie się już domyślacie, nie wszystkie obietnice zostały spełnione. Co do aplikacji i poziomu krycia nie mam zastrzeżeń. Podkład ładnie prezentuje się nałożony palcami, gąbką czy pędzlem typu flat top. W parze z duo fiberem daje niestety efekt maski, a nawet ciasta na twarzy. Na plus zasługuje też obecność filtrów słonecznych i idealny dla mnie kolor.
 
 
Największą wadą Studio Fix Fluid jest brak aplikatora. Przy kosmetyku za taką kwotę, powinien to być standard (przynajmniej w moim odczuciu). Pompkę możemy dokupić za około 25 zł, co łącznie daje nam już koszt prawie 160 zł. Drugim minusem jest jego trwałość, a raczej jej brak. Na mojej mieszanej o tej porze roku cerze, utrzymuje się dosłownie kilka godzin. Szybko ściera się z policzków, brody i nosa pomimo „niedotykania” twarzy. Mam również zastrzeżenia co do utrzymywania konturowania. Po całym dniu  widoczne są tylko ślady bronzera. Ostatnią wadą jest jego zapach. Określiłabym go jako chemiczny i dosyć nieprzyjemny. Na szczęście czuć go tylko podczas aplikacji.
 
 
Podsumowując. Najbardziej w Studio Fix Fluid podoba mi się jego jasny, beżowo-żółty kolor i konsystencja. Niestety cała reszta „leży i kwiczy”. Z całą pewnością na rynku można dostać podkłady podobnej jakości za znacznie mniejsze pieniądze. Do fluidu MAC nie czuję miłości ani „nienawiści”, jednak po jego zużyciu, drugi raz go nie kupię. Może lepszy będzie Pro Longwear ?

Piszcie w komentarzach co o nim sądzicie. Kochacie, lubicie, kłócicie się czy nie znacie ze Studio Fix ?

Share: