ODŻYWKA WZMACNIAJĄCA PAZNOKCIE GOLDEN ROSE

Pewnie większość z nas marzy o pięknych paznokciach. Nie ważne czy mają być długie, krótkie, migdałki czy zupełnie proste, ważne by były zdrowe i mocne. Podstawą jest oczywiście zdrowa i zrównoważona dieta, ale czasem przyda się też dobra odżywka wzmacniająca paznokcie. Dużo czasu upłynęło nim znalazłam taką, która przynosi dobre efektu i nie zawiera formaldehydu (moja ulubiona Diamond z Eveline niestety na nim bazuje). Jeśli szukacie czegoś dobrego i bezpiecznego dla Waszych paznokci, polecam się zapoznać z odżywką wzmacniającą paznokcie Black Diamond Hardener.

odzywka, paznokcie, bez formaldehydu

Dlaczego lepiej wybrać odżywkę bez formaldehydu?

Na temat tego związku chemicznego można przeczytać bardzo sporo w internecie i większość z tych informacji ma poparcie naukowe. Jest to związek toksyczny, często wywołujący alergię, podrażniający drogi oddechowe, oczy, skórę, a nawet rakotwórczy. Oczywiście nie zachorujecie od razu na raka, ale po kilku latach częstego używania odżywek z formaldehydem, możecie zobaczyć pogorszenie stanu zdrowia paznokci czy skóry. Formaldehyd stosowany jest powszechnie jako konserwant kosmetyków (w przypadku odżywek do paznokci dopuszczalne maksymalne stężenie to 2%, choć wydaje mi się że w Unii Europejskiej ma być całkowity zakaz używania formaldehydu- lub już jest). Związek ten stosuje się też do konserwacji ciał zmarłych, dlatego warto zastanowić się, czy lepiej nie zrezygnować z takich kosmetyków?

odżywka, gr, bez formaldehydu, paznokcie, zdrowe

Efekty działania odżywki wzmacniającej paznokcie Golden Rose

Problem z odżywkami bez formaldehydu zazwyczaj jest taki, że nie dają tak samo szybkich i spektakularnych efektów (na krótką metę) co te, które go zawierają. Często trzeba stosować je wiele tygodni, by zauważyć poprawę płytki paznokcia. Odżywka Golden Rose Black Diamond Hardener jest w tym przypadku pozytywnym wyjątkiem. Nie zawiera formaldehydu, toluenu czy dbp (ftalan dibutylu -plastyfikator), a przynosi efekty już po kilku użyciach. Paznokcie stają się twardsze, bardziej wytrzymałe, nie rozdwajają się i nie kruszą. Dodatkowo jest ona bezpieczna i nie powina nas uczulać. Możemy stosować ją jak bazę pod lakier kolorowy lub jako klasyczną odżywkę, nakładając dwie warstwy raz w tygodniu.

odżywka, hardener, paznokcie, mocne, ggolden rose, gr

Odżywka wzmacniająca paznokcie Black Diamond jest ze mną już od dłuższego czasu. Nie zauważyłam by jej działanie słabło lub by pojawiły się jakiekolwiek uczulenia. Stosują zazwyczaj w przerwie od noszenia hybryd, by dać się zregenerować płytce. Tuż po zdjęciu hybrydy nie ma ryzyka, że odzywką będzie nasz szczypać czy piec – a takie zdarzenia często mają miejsce w przypadku odżywek, które zawierają formaldehyd lub jego pochodne. Ciekawa jestem czy znacie produkty z tej serii od Golden Rose, lub może macie inne, warte polecenia sposoby na piękne paznokcie?

Share: