THE BRUSHES | BEAUTY CREW

Witajcie w pierwszy dzień jesieni. W Poznaniu mamy piękną, słoneczną pogodę, która dodaje energii do działania. Korzystając z tej okazji mam dla Was nową recenzję. Tym razem przyjrzymy się pędzlom firmy Beauty Crew.
Pędzle Beauty Cew kuszą niskimi cenami i ładnym wyglądem. Lakierowane rączki i srebrne napisy dodają im elegancji i zachęcają do zakupu. Czy rzeczywiście warto wydać na nie te kilkanaście złoty ? Za chwilę zobaczycie sami.

 

 

Pierwszy pod lupę idzie model BCF-30, czyli pędzel typu flat top, do podkładu i produktów mineralnych. Jego cena to 24,90 zł. Wykonany jest z włosia syntetycznego, które jest całkiem miłe w dotyku, nie drapie, ani nie podrażnia skóry podczas wykonywania makijażu. Z dobrych rzeczy na jego temat to tyle. Na samym początku rzuciło mi się w oczy wykonanie pędzla. Rączka nie była nawet porządnie sklejona ze skuwką. Wszystko lata i mam wrażenie, że pędzel rozpadnie mi się w dłoniach. Samo włosie, choć całkiem przyjemne, pije bardzo dużo produktu przy aplikacji. Takie coś jest zrozumiałe przy gąbeczkach, ale przy pędzlach jeszcze się z tym nie spotkałam.

 

 
 
Drugi pędzel to model BCF-32, czyli skośny pędzel z naturalnego włosia za cenę 16,90 zł. W jego przypadku rączka jest już lepiej przytwierdzona, jednak wad mu nie brakuje. Włosie w kolorze białym jest niebywale szorstkie. Tak nieprzyjemnego pędzla nie miałam jeszcze w swoich rękach. Nie dość, że jego używanie z całą pewnością nie należy do przyjemnych, to i efekty na twarzy są byle jakie. Nawet przy użyciu kosmetyku, z którym wcześniej nie było problemów, tym pędzlem zrobicie sobie plamy.  Nigdy nie rozcierałam bronzera tak długo, jak tym gagadkiem, a i tak nie rozmyłam plam.

 

 

Już po pierwszym myciu włosie rozczapierzyło się, co tylko świadczy o jego bardzo niskiej jakości. Dodatkowo „leżą i kwiczą” również walory estetyczne. Między białymi włoskami widać ciemne, znacznie grubsze i ostrzejsze włosy. Chyba wolę nie wiedzieć skąd się tam wzięły.
 

 

 

Trzeci i ostatni pędzel z Beauty Crew to model BCE-74 w cenie 12,90zł.  Przeznaczony jest do eyelinera i pomadek do ust. Podczas zamawiania go w drogerii internetowej, nie znalazłam informacji o średnicy włosia, a nie ukrywajmy, że przy takim modelu, jest to szalenie istotne. Gdy tylko odpakowałam ten pędzel musiałam go zmierzyć. Ma, aż 4 mm średnicy. Namalowanie nim precyzyjnej kreski jest wręcz niemożliwe, tym bardziej, że jest płasko ścięty. Jedyne zastosowanie jakie jestem w stanie dla niego wymyślić to rozcieranie kresek i ewentualnie aplikacja pomadek.

 

 

 
 
Jak sami widzicie pędzle Beauty Crew to jedno wielkie rozczarowanie. Choć kosztowały grosze, to żałuję wydanych na nie pieniędzy. Znacznie lepsze pod względem jakościowych są chociażby pędzle Hakuro, które kosztują tylko troszkę więcej. Dla mnie jest to nauczka, że nie ma co oszczędzać na przyborach kosmetycznych. Dobry pędzel to inwestycja na lata, dlatego zostanę czy Hakuro i Zoeva. Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi ustrzeżecie się przed rozczarowaniem i wybierzecie inne pędzle. Miłego dnia 🙂

 

Share: