Traditionally or modern

Traditionally or modern

Podobno Ci, którzy dużo czytają lepiej wykorzystują swój potencjał intelektualny.
W takim razie mam szczęście, ponieważ uwielbiam książki w każdej postaci – te papierowe jak i elektroniczne. Też uważacie, że wieczór bez wciągającej lektury i pysznej herbaty nie do końca jest udany ? Mój dzisiaj na pewno będzie perfekcyjny, ponieważ jest ostatnią wolną chwilą przed ciężkim weekendem.

Od dłuższego czasu mam okazję testować czytnik e-booków Simple Touch drugiej generacji firmy NOOK. Od czasu gdy go dostałam na stałe zagościł w mojej torbie 🙂
Urządzenie sprawuje się doskonale, bateria wytrzymuje przez wiele tygodni, oczy nie męczą się bardziej niż przy czytaniu tradycyjnej książki.

Ogromną zaletą elektronicznych książek jest to, że możemy mieć je wszystkie jednocześnie pod ręką. E-book jest bardzo lekki i wytrzymały, dzięki czemu nie odczuwamy jego obecności na ramieniu, co często przeszkadzało w przypadku tradycyjnych, grubych egzemplarzy naszych ulubionych lektur.

Na pewno każdy miłośnik dobrej książki podniesie krzyk, że lepsze są papierowe wersje, a elektroniczne to czysta profanacja. Zgodzę się z nimi, że tradycyjne są po prostu nie zastąpione. Gdy czytam w domu, w wygodnym fotelu z kubkiem pysznej herbaty sięgam po standardowe, papierowe i często wysłużone wydania. Ale gdy tylko mam czas poza domem np. jadąc 30 minut autobusem, mój nook jest nie zastąpiony.

A co Wy myślicie na temat książek ? Która wersja jest wg Was lepsza … tradycyjna papierowa czy elektroniczna ?

468 ad
  • też uwielbiam czytać książki to jest must have na jesień 🙂

    famelle.blogspot.com

  • Niedopatrzenie podczas tworzenia posta – miało być "elektroniczne". Dziękuję za zwrócenie uwagi.

  • Anonimowy

    Jakie to są książki elektryczne?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial