28Luty

Regeneracja paznokci po hybrydach? Jak zrobić to dobrze?

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejszy sposób na piękne paznokcie przez długi czas. Hybryda przez nawet 3 tygodnie zachwyca kolorem i trwałością. Czy taka stylizacja niszczy paznokcie? W tym artykule wyjaśnimy jak wzmocnić paznokcie po zdjęciu hybrydy i dlaczego warto o tym pamiętać.

Co to jest manicure hybrydowy?

Stylizacja paznokci z wykorzystaniem lakierów hybrydowych to najpopularniejszy sposób na piękne paznokcie. To rozwiązanie dla kobiet, które marzą o pięknych paznokciach przez nawet 3 tygodnie. Taki manicure jest trwały, odporny na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Bogata oferta kolorów, wykończeń i dodatków sprawia, że każda z nas może znaleźć coś dla siebie. Zaletą hybrydy jest także łatwość jej wykonania. Wystarczy tylko kilka gadżetów (baza, kolor, top i lampa UV), by w domowym zaciszu wykonać wymarzoną stylizację. Będąc zwolenniczką takiego manicure trzeba odpowiedzieć sobie również na pytanie – Jak wygląda regeneracja paznokci po hybrydach?

Regeneracja paznokci po hybrydach – co tak naprawdę niszczy paznokcie?

Istnieje wiele przyczyn zniszczonych paznokci po takiej stylizacji. Najczęściej nie chodzi tu o samą stylizację, ale o złe usunięcie hybrydy z powierzchni paznokci. Po ściągnięciu hybrydy łatwo zauważyć, że kondycja paznokci jest słaba. Zabieg ten należy zawsze wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Nie wolno samemu zrywać lakieru ręcznie i nie wolno traktować hybrydy acetonem – jest to substancja silnie drażniąca i może osłabić paznokcie. Do głównych przyczyn osłabienie paznokci zaliczamy:

    • Zniszczenie płytki przy tworzeniu manicure. Przed nałożeniem lakieru należy lekko zmatowić płytkę paznokcia pilniczkiem. W ten sposób dochodzi do naruszenia zewnętrznej powierzchni.
    • Niskiej jakości lakier. Tanie kosmetyki skład lakieru opierają na niskiej jakości substancjach chemicznych, które negatywnie wpływają na paznokcie. Tylko sprawdzone i znane marki oferują w swoich produktach witaminy i np. proteiny jedwabiu.

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Zanim zastanowisz się jak działa regeneracja paznokci po hybrydach, należy odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób hybryda może paznokcie uszkodzić? Kobiety, które posiadają zdrowie i mocne paznokcie nie muszą się o nic martwić. Jedynie należy pilnować przerw pomiędzy kolejnymi stylizacjami. 

Kobiety, które zauważyły, że po takim manicure, paznokcie stały się matowe, kruche i łamliwe, powinny na jakiś czas zrezygnować z takiej metody stylizacji. Wówczas należy się ograniczyć tylko do nakładania odpowiedniej odżywki witaminowej. 

Największy wpływ na kondycję paznokci mają użyte preparaty oraz umiejętności stylistki. Producenci lakierów prześcigają się w tworzeniu receptur, które są bogate w olejki, witaminy i proteiny jedwabiu. Płytka paznokcia może zostać uszkodzona przez m.in frezarkę. Wówczas w głąb paznokcia dostają się składniki chemiczne z lakieru, które mogą negatywnie odbić się na ich kondycji. 

Regeneracja paznokci po hybrydach – o czym należy pamiętać?

Istnieje wiele sposobów na regenerację paznokci po manicure hybrydowym. By paznokcie odzyskały zdrowy wygląd liczy się przede wszystkim czas i cierpliwość. Regenerację można wykonać na dwóch płaszczyznach – wewnętrznej i zewnętrznej. Na początek należy zrezygnować z hybrydy na kilka tygodni. W ten sposób paznokcie mogę "odetchnąć" od lakierów. Do najważniejszych zabiegów regeneracyjnych zaliczamy m.in.:

    • Manicure IBX – to zabieg polegający na przenikaniu składników odżywczych w głąb płytki paznokcia. IBX wzmacnia paznokcie od środka i sprawia, że stają się zdrowe i mocne, Dodatkowo płytka odzyskuje naturalny kolor i połysk.
    • Manicure japoński – to swego rodzaju "odskocznia" od hybrydy. Taka stylizacja sprawdzi się, gdy chcemy wzmocnić paznokcie. Zabieg polega na umieszczeniu w płytce specjalnej pasty bogatej w m.in keratynę, wosk pszczeli i witaminy A i E. Taka mieszanka przez nawet 10 dni dobroczynnie wpływa na kondycję paznokci.
    • Olejek rycynowy – to bardzo popularny zamiennik dostępnych na rynku odżywek do paznokci. Regularne stosowanie olejku skutecznie wzmacnia paznokcie. Zaletą tego produktu jest niska cena i wydajność na kilka tygodni. Wystarczy codziennie wieczorem wetrzeć porcję olejku w paznokcie i zostawić do wchłonięcia na noc.